Infuzja tlenowa

Infuzja tlenowa to nowoczesna, nieinwazyjna i bardzo skuteczna metoda odmładzania i regenerowania skóry.

Oparta jest na innowacyjnych kosmeceutykach renomowanej szwajcarskiej marki Be Ceuticals. Zabieg zapewnia błyskawiczną poprawę kondycji skóry. Jest uwielbiany przez gwiazdy na całym świecie, które często stosują go przed „wielkim wyjściem”.

 • Wskazania do stosowania zabiegu

  • skóra niedotleniona, szara, zmęczona
  • skóra dojrzała z oznakami fotostarzenia
  • skóra sucha, odwodniona
  • skóra zwiotczała, pozbawiona sprężystości
  • skóra skłonna do przebarwień
  • skóra wrażliwa z popękanymi naczyniami krwionośnymi, z trądzikiem różowatym
 • Działanie zabiegu

  Infuzja tlenowa jest to zabieg z wykorzystaniem czystego tlenu pod wysokim ciśnieniem. Dzięki tej technologii składniki aktywne preparatów regeneracyjnych efektywnie wnikają w głąb skóry. Zabieg powoduje jednocześnie lepsze ukrwienie skóry. Komórki są lepiej odżywione i dotlenione, a wszelkie procesy zachodzące w skórze sprawniejsze.

  W zależności od specyficznych potrzeb skóry, do infuzji tlenowej stosuje się różne preparaty. Są to wysoko skoncentrowane serum, które dobiera kosmetolog po analizie stanu skóry pacjenta. Do skór suchych, odwodnionych, wymagających głębszej regeneracji dobrze sprawdza się kwas hialuronowy lub ceramidy.

  Poszarzałej, zmęczonej cerze skutecznie przywróci blask witamina C. Z kolei na pierwsze oznaki starzenia, na przykład drobne zmarszczki zwykle polecamy retinol lub kolagen.

  Zabieg jest zupełnie nieinwazyjny, a nawet bezdotykowy. Serum regeneracyjne aplikuje się specjalną głowicą w niewielkiej odległości od skóry. Substancje aktywne są tu „rozpylane” pod ciśnieniem przy pomocy hiperbarycznego tlenu. Po zakończeniu infuzji tlenowej na twarz nakładana jest specjalna maska wzmacniająca efekty zabiegu.

 • Efekty

  Podczas zabiegu następuje zwiększenie przepływu krwi i lepsze odżywienie tkanek. Fibroblasty pobudzane są do produkcji kolagenu. Infuzja tlenowa działa bakteriostatycznie, wygładza skórę, spłyca przebarwienia i wyrównuje koloryt cery. Sprawia, że regenerowane są uszkodzone komórki i redukowane drobne zmarszczki. Zwiększa się metabolizm komórkowy, stają się one odżywione. Wzmacniane są również naczynia krwionośne,
  dzięki czemu unikamy ich pękania i powstawania pajączków.